Kina zbaton Blocks Rinj në Google dhe faqet e internetit të tjera

SUB-GOOGLE-CHINA-master1050

Kina ka qenë i zënë këtë muaj, bllokimin e shumë faqet e internetit të rëndësishme, duke përfshirë edhe të gjitha shërbimet e Google-it. Raporton New York Times: Si pjesë e një fushate të gjerë për të forcuar sigurinë e brendshme, Qeveria kineze ka draped një qefin të errët mbi komunikimeve të internetit në javët e fundit, një situatë që e ka bërë më të vështirë për Google dhe […]

[ Lexo më shumë ]

Updates të tanë Shërbimeve Rekomanduara VPN

fashion--2_660_081713090547

Këtu janë disa përditësime për shërbimet tona të rekomanduara VPN. Shih listën e plotë të rekomandimeve këtu. ExpressVPN ExpressVPN është një nga ofruesit e mia të lartë VPN (Apps të mëdha për një gamë të pajisjeve, 30 ditë "jo bishtnim" ofertë para-mbrapa). ExpressVPN kohët e fundit nisi Paymentwall si një metodë e re e pagesës. Kjo i lejon pagesat lokale si UnionPay, Alipay, Webmoney, […]

[ Lexo më shumë ]

VPN Shkarko Kinë (Përditësuar September 2014)

article-2092600-117B4D96000005DC-76_964x884

Në pak fjalë nga shtatori 2014, një raund i ri i bllokimit u aktivizua në Kinë, dhe të gjitha shërbimet e Google janë bllokuar. Ne aktualisht rekomandojmë këto ofruesit si të VPN mira për Kinë: ExpressVPN: Serverat në Hong Kong dhe në Bregun Perëndimor të SHBA. Shumë Apps në dispozicion. Ata kanë një 30 ditë “asnjë bishtnim” para-mbrapa […]

[ Lexo më shumë ]

Si Përdor zgjuar DNS Për të zhbllokojë Shërbimet Streaming (Netflix, Hulu, BBC iPlayer)

ap_france_fashion_04Oct11-878x1392

Në pak fjalë zgjuar DNS është e dobishme në qoftë se ju jeni të interesuar vetëm në zhbllokimin streaming shërbimeve apo faqet e internetit, dhe ju nuk keni nevojë për të fshehur IP tuaj ose të encrypt lidhjet tuaja të internetit. Ka rekomanduara ofruesit e mi zgjuar DNS: Luaj në mënyrë të tepruar (Lidhjet e shpejta, mbështetje të mirë të konsumatorëve, ju mund të anuloni shërbimin në çdo kohë dhe të përdorin tuaj […]

[ Lexo më shumë ]

Për të shmangur Dhënia Out juaj Informacione Personale

shadow_people_by_emregurten-d5efln6

Këtu janë disa hapa të thjeshtë për të shmangur duke i dhënë informata tuaja personale: Jepni Nga Një Adresa veçantë e-mail Krijo një adresë të veçantë email dhe t'i jepte për kompanitë që pa nevojë kërkojnë një të tillë. Kjo me të vërtetë ndihmon në uljen e spam, I përdorur një adresë email të nxjerrjes jashtë përdorimit. Dërgo një numër rremë / Virtual Telefon Dërgoj nga një numër telefoni të rreme […]

[ Lexo më shumë ]